Saç Mezoterapisi

➢ Saç mezoterapisi içeriğindeki dolaşımı hızlandırıcı maddelerle hücrelerin kanlanmasını arttırarak;
➢ Saç yapısında oluşan bozulmaları onaran,
➢ Saç kalitesini arttıran,
➢ Yıpranmış, matlaşmış saçlara güç ve parlaklık katan,
➢ Dökülmeyi durduran,
➢ Saç derisinin nem dengesini koruyan,
➢ Kepeği yok eden, kalıcı ve etkili bir yöntemdir.​

SAÇ MEZOTERAPİSİ NASIL UYGULANIR?

​Saçın ihtiyacı olan vitamin, mineral ve aminoasitlerin birleşiminden oluşan bu özel karışımın ince uçlu iğnelerle deriye enjekte edilmesiyle uygulanan etkili bir tedavi yöntemidir. Hatta PRP yöntemi ile entegre olarak da uygulanabilmektedir.

​Saç mezoterapisinde işlem, 5-15 dakika aralığında uygulanan, çok kısa süren bir işlemdir ve herhangi bir kesik ya da çizik işlemi olmadığından görüntü olarak da kişiyi olumsuz etkilememektedir. Bunun yanı sıra işlem sonrasında; acı, ağrı, alerjik reaksiyon, kabuklanma, kanama gibi etkiler de görülmez.

SAÇ MEZOTERAPİSİ KİMLERE UYGULANIR?

​Saç sorunları, kadın – erkek fark etmeksizin birçok kişinin ortak sorunudur. Bu sorunların en başında da saç dökülmesi sorunu öne çıkmaktadır. Saç dökülmesi, genetik yapı, yanlış uygulanan diyet, beslenme dengesizliği, sağlıksal ya da ruhsal birçok sebepten kaynaklanabilir. Bu durumda en başta yapılması gereken saç dökülmesinin temelinde yatan sebebin bulunmasıdır. Tespit edilen asıl sebep sağlıksal sebep ise uygulanacak tıbbi tedaviye ek saç mezoterapisi ile süreç desteklenmelidir. Kadın – erkek, her yaşta kişiye rahatlıkla ve güvenle uygulanabilen bir yöntemdir.

​Bu arada hemen bir parantez açarak şunu da ekleyelim; saç mezoterapisini uygulamak için illa bir saç sorununuzun olmasına gerek yoktur. Saçlarınızı daha parlak, daha sağlıklı ve güçlü görmek için de bu yöntemi rahatlıkla tercih edebilir, hızlı sonuçlar alabilirsiniz. Haftada 1 seans olmak üzere ortalama 4 ila 10 seans arasında istediğiniz doğal, sağlıklı, güçlü saçlara sahip olabilirsiniz.

Diğer tüm yöntemlerde olduğu gibi saç mezoterapisinde de işlemin, bu alanda uzman ve tecrübeli kişiler tarafından uygulanması çok büyük önem taşımaktadır. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra uzmanınız tarafından kaç seansta hayalini kurduğunuz saçlara kavuşacağınızı da öğrenebilirsiniz.

PRP yönteminde olduğu gibi saç mezoterapisinde de uygulama yapıldıktan sonra kişi gündelik yaşamına hemen devam edebilmektedir.

SAÇ MEZOTERAPİSİ FİYATLARI

Tüm saç ekimi ve tedavi yönteminde olduğu gibi bu yöntemde de uygulanacak işlem kişiden kişiye değişeceği için bir rakam belirtmek mümkün olmamaktadır. Fiyat ve diğer merak ettiğiniz tüm konularla ilgili bizimle iletişime geçebilir, tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Bize Ulaşın


Close

Tüm ihtiyaçlarınız tek bir yerde. İhtiyaçlarınız doğrultusunda yanınızdayız..

Instagram

@firstclass-esthetic

Bizi takip edin

Bize Ulaşın