PRP ( PLATELET RICH PLASMA )

PRP hayati yaşam sıvımız olan kanın özel bir işlem ile plazmasından ayrıştırılarak enjeksiyonla vücuda geri verilmesidir. Bir diğer ifadeyle, kişinin kendi kanıyla uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Bu işlem; kanın pıhtılaşması, yaraların iyileşmesi, bazı hastalıkların tedavi edilmesi gibi birçok sağlıksal konuda büyük rol oynarken cilt gençleştirme, saç dökülmesi gibi estetiksel konularda da uygulanan alternatif bir yöntemdir.

PRP’nin bir diğer önemli özelliği ise, sağlık ya da estetik, hangi amaçla uygulanılırsa uygulansın vücuda herhangi bir yabancı madde ya da ilaç vermeden sadece kişinin kendi kanıyla uygulanmasıdır. Bu durum yan etki ve alerji riskini de tamamen ortadan kaldırmaktadır. Aynı zamanda tedavi sürecini hızlandırır ve kalıcı sonuç alınmasına olanak sağlar.

PRP İLE SAÇ TEDAVİSİ

Uzmanların saç dökülmesi ile ilgili sıkça dile getirdiği görüş; günde 150 adete kadar saç dökülmesinin normal olmasıdır. Ancak kişide daha fazla saç dökülme sorunu varsa bu noktada önlem alınması gerekmektedir.

Saç dökülmelerinde; genetik yapı, sağlıksal sebepler ve elbette ki son yıllarda insanların başa çıkmaya çalıştığı en önemli konu olan stres başlıca etkenlerdir. Bu sorunun önüne geçmek için tercih edilebilecek birçok yöntem olmakla birlikte PRP yöntemi de bunlardan bir tanesidir.

PRP’nin uygulanmasında birçok konuda olduğu gibi saç dökülmesinde de oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Hem kadınlar hem erkeklerde uygulanabilen bir yöntemdir.

PRP İLE SAÇ TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

➢ İlk aşamada kişinin kanı alınarak, adını çokça duyduğumuz trombosit denilen, kanda ayrıştırma işlemi yapılır. Yani kan kırmızı ve beyaz olarak iki kısıma ayrılır.
➢ Elde edilen kırmızı kan özel bir işlemden geçirilerek dökülme olan bölgeye enjekte edilir. Bu işlem sayesinde dokuların yenilenmesi sağlanırken diğer bir yandan da saçlar güçlendirilmiş olur.
➢ Uygulanan PRP yöntemi sayesinde herhangi bir iz kalmayacağından kişi gündelik hayatına hemen devam edebilir.
➢ Bir seans 30 dakika sürmektedir. 15 günlük periyotlarda, saç seyrekliğinin durumuna bağlı olarak ortalama 3-4 ayda süreç tamamlanır.
➢ Sonrasında her yıl bir defa PRP yönteminin uygulanması yeterli olacaktır.
➢ Bu yöntemin sonuçları ikinci – üçüncü seanstan sonra görülmeye başlanır.
Merak ettiğiniz konular için bizimle iletişime geçebilirsiniz. First Class Esthetic olarak tecrübeli ve uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Bize Ulaşın


Close

Tüm ihtiyaçlarınız tek bir yerde. İhtiyaçlarınız doğrultusunda yanınızdayız..

Instagram

@firstclass-esthetic

Bizi takip edin

Bize Ulaşın